photo

Kontserdisaalis

Klassikaraadio on Eesti suurim kontserdisaal!

foto
Täna kontserdisaalis. Jazzkaar 2017
Täna 25.04.2017

Ella Fitzgeraldi on sageli nimetatud džässi Esimeseks Leediks. Ta on olnud üks põhilisi suunanäitajaid ja inspiratsiooniallikaid enamiku džässiga tegelevate lauljate jaoks. Lauljanna kaunis intonatsioon ja puhas hääl oli võimeline imiteerima kõiki orkestripille, tema stiiliskaalasse kuulusid nii bluus, džäss kui ka pop. Fitzgeraldi karjäär oli pikk ja kestis enam kui pool sajandit.

foto
Kontserdisaalis. "Academy of Ancient Music" Londonis
Täna 25.04.2017

"Academy of Ancient Music" Jordi Savalli juhatusel esitab Marin Marais ja Georg Friedrich Händeli muusikat. Kontsert toimus 11. märtsil 2017 Barbican Hall'is Londonis.


foto
Kontserdisaalis. Kontsert Niels W. Gade 200. sünniaastapäevaks
Homme 26.04.2017

Lõppenud talvel, 22.veebruaril möödus 200 aastat 19. sajandi tähtsaima Taani helilooja Niels Wilhelm Gade sünnist. Nooruses oli taanlane Leipzigi Gewandhausorkestri abidirigent kuulsa Mendelssohni kõrval, kes tõi esiettekandele ka Gade Esimese Sümfoonia aastal 1843, mil noort taanlast kodumaal heliloojana veel ei tunnistatud. Leipzigi Gewandhausorkester John Storgårdsi juhatusel tähistas Niels Wilhelm Gade 200. sünniaastapäeva kontserdiga, mille kava keskmes oligi tema Sümfoonia nr. 1.

foto
Kontserdisaalis. Koorifestival Tallinn 2017 Grande Prix
27.04.2017

Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus Tallinnas rahvusvaheline koorikonkurss, kus osales üle 30 koori. Rahvusvahelises koosseisus töötav žürii on Grand Prix’ vooru saatnud parimatest parimad. Kuulame valikut konkursi GP voorust.

foto
Täna kontserdisaalis. ERSO, Olari Elts
28.04.2017
Esineb Eesti RIiklik Sümfooniaorkester dirigent Olari Eltsi juhatusel. Soleerivad Katariina Maria Kits, Marcel Johannes Kits ja Sten Heinoja.
foto
Täna kontserdisaalis. Jazzkaar 2017
29.04.2017
Helilooja ja oudimängija Adnan Joubran sai ilmakuulsaks, mängides oma kahe vennaga trios, millest kujunes tõeline Palestiina muusika suursaadik maailmas. Nüüd mängib ta oma ansambliga festivalil Jazzkaar. Koosseisus on nii oud, tablad kui ka tšello ja sama kirju on ka helipilt - idamaisus seguneb siin džässi, flamenko ja klassikalise muusikaga.
foto
Täna kontserdisaalis. Jazzkaar 2017
29.04.2017
Publiku lemmikartistid kutsutakse Jazzkaarele alati tagasi. Nii on ka juhtunud armeenia päritolu Pariisis elava pianisti ja helilooja Tigran Hamasjaniga, kes on praeguseks jõudnud oma põlvkonna pianistide absoluutsesse koorekihti. Tema soolokontserdid on alati oodatud sündmused.
foto
Täna kontserdisaalis. Euroraadio džässipäev. Tšehhi
30.04.2017
Rahvusvaheline džässipäev jätkub otseülekandega Prahast, Palác Akropolise kontserdisaalist, kus trioga esineb tuntuim džässmuusik, kes eales sellel maal on sündinud - bassist Miroslav Vitouš. Vitouš emigreerus juba 1960-ndatel Ameerikasse, kus tegi džässiajalugu. Just tema oli üks neist, kes asutas fusionansambli Weather Report ja on mängis Chick Corea, John McLaughlini ja paljude teiste suurkujude plaatidel. Džässipäevale pühendatud kontserdil on tema kaaslasteks trios saksofonist Karel Růžička jr ja Slovakkia pianist Luboš Šrámek.

Klassikaraadio on ainus raadiojaam Eestis, mis vahendab regulaarselt elavaid muusikasündmusi. Igal nädalal on keskmiselt kolm-neli otseülekannet Eesti kontserdisaalidest ja välismaalt.

Meie kuulajad saavad aasta jooksul Klassikaraadiost jälgida umbes 180 kontserti ja Eestis toimuvat muusikasündmust. Kodust väljumata võib kuulata Estonia kontserdisaalis, Tallinna Niguliste kirikus ja mujal toimuvat, samuti suvefestivalide muusikasündmusi Eesti erinevatest paikadest.

Klassikaraadio vahendab kõik suurimad Eesti klassikalise muusika festivalid, festivali Jazzkaar sündmused, kõik Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid ja muud elava muusika ettekanded.

Kuula kontserte Kõik kontserdid

Foorum

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Leia meid Facebookist