photo

Kontserdisaalis

Klassikaraadio on Eesti suurim kontserdisaal!

foto
Kontserdisaalis. Gustav Ernesaksa 109. sünniaastapäeva kontsert
Täna 14.12.2017
Laulutaadi sünnist möödus üleeile 109. aastat. Gustav Ernesaks on Eesti koorimuusika keskne kuju, kelle looming on mõjutanud põlvkondi. Ernesaksast kujunes Nõukogude Eestis vabaduse sümbol ja tema laul "Mu isamaa on minu arm" on laulukaare all alati olnud üks laulupeo kõrghetk.
foto
Kontserdisaalis: ERSO, Dana Zemtsov ja Daniel Raiskin
Homme 15.12.2017

Reedel, 15. detsembril kell 19 esitab Eesti Riiklik Sümfooniaorkester Daniel Raiskini juhatusel kireva kava ‟Karneval”. Esitusel osaleb särav vioolatalent, arvukate konkursside võitja ning väljapaistva karjääriga Dana Zemtsov.

foto
Kontserdisaalis: Kitarrid laulavad Jaani kirikus
16.12.2017

Laupäeval, 16. detsembril kell 19 algab ülekanne Tallinna Jaani kirikust, kus laval saavad kokku Eesti armastatumad kitarrivõlurid ja pärimusmuusikud. Õhtu peategelaseks on uus trio Triller Vaiko Epliku instrumentaalmuusikaga.

foto
EBU jõulumuusikapäev. Austria
17.12.2017

Traditsioonilisi jõululaule esitab Viini Kammerkoor ja Jugendchorakademie Michael Grohotolsky juhatusel.

foto
EBU jõulumuusikapäev. Venemaa
17.12.2017

Esineb Venemaa riiklik televisiooni ja raadio koor koos Viktor Popovi nimelise koorimuusika akadeemia poistekoori ja raadio "Orpheus" sümfooniaorkestriga Sergei Kondrašovi juhatusel. Kavas on Sergio Frigerio (1956) oratoorium "Per Crucem Ad Astra".

foto
EBU jõulumuusikapäev. Eesti
17.12.2017

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor esitab jõululaule ja kaunist Eesti muusikat. Dirigendid Peeter Perens ja Siim Selis, kaastegev Tiit Kalluste. Tehnikaülikooli Akadeemilisest Meeskoor on elujõuline kollektiiv, kellest omakorda on võrsunud nii Teaduste Akadeemia Meeskoor (1958) kui 1988. aastal EKE Inseneride Meeskoori (tänane Inseneride Meeskoor). Meeskoori eestvedamisel taastati aastatel 1965-1977 Nõmme pargis asuv Glehni loss.

foto
EBU jõulumuusikapäev. Saksamaa
17.12.2017

Esineb Ensemble 1700, dirigent on Dorothee Oberlinger. Solistid on Dorothee Oberlinger (plokkflööt, flööt), Emiliano Rodolfi (plokkflööt, barokkoboe, oboe da caccia) ning Dmitry Sinkovsky (viiul, kontratenor). Kõlab Bachi, Vivaldi ja Händeli muusika.

foto
EBU jõulumuusikapäev. Soome
17.12.2017

Esinevad Zagros Wind Quintet ja Jan Lehtola orelil.

foto
EBU jõulumuusikapäev. Taani
17.12.2017

Esineb Taani Raadio Vokaalansambel ja Taani Riiklik Sümfooniaorkester. Dirigeerib Marcus Creed. Kaastegevad on sopran Christina Landshamer, kontraalt Wiebke Lemkuhl, tenor Bejamin Hulett ja bass André Morsch. Kavas on kantaadid Johann Sebastian Bachi "Jõuluoratooriumist" ning valik Skandinaaviapäraseid jõululaule.

Klassikaraadio on ainus raadiojaam Eestis, mis vahendab regulaarselt elavaid muusikasündmusi. Igal nädalal on keskmiselt kolm-neli otseülekannet Eesti kontserdisaalidest ja välismaalt.

Meie kuulajad saavad aasta jooksul Klassikaraadiost jälgida umbes 180 kontserti ja Eestis toimuvat muusikasündmust. Kodust väljumata võib kuulata Estonia kontserdisaalis, Tallinna Niguliste kirikus ja mujal toimuvat, samuti suvefestivalide muusikasündmusi Eesti erinevatest paikadest.

Klassikaraadio vahendab kõik suurimad Eesti klassikalise muusika festivalid, festivali Jazzkaar sündmused, kõik Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdid ja muud elava muusika ettekanded.

Foorum

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Leia meid Facebookist