Kell 13:
- Paavo Järvi ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester esitavad täna Pjotr Tšaikovski muusikat.
Äsja Gramophone'i auhinnaga pärjatud pianist Kirill Gersteini soleerimisel kõlab Tšaikovski teine klaverikontsert.
Intervjuus kirjeldab Paavo Järvi praegust kontserdielu Euroopas, räägib, mis tõi ta tagasi Tšaikovski juurde ning miks on oluline teada, kuidas helilooja nime hääldada.
Klassikaraadio teeb otseülekande kontserdist täna kell 19. (Lisete Velt) - Eesti Noorsooteatris esietendus loetud päevad tagasi Betti Alveri luuletuse põhjal loodud "lustlik mäng väikese tulipunase päikesega".
See on lavastus kõige väiksematele teatrisõpradele.
Lavastaja Karl Sakrits: "Kirjanik Betti Alver on luuletajana mulle südamelähedane olnud juba lapsepõlvest. Oleme Bettiga mõlemad ju sama kodulinna, Jõgeva lapsed, ehkki sündinud ja elanud väga erinevatel aegadel. Seega ei ole ma Bettiga küll kunagi kohtunud, kuid tema luulet lugedes tunnen siiski, et oleme tuttavad."
Kuulame ka esietendusejärgseid muljeid jagab kunstnik-lavastaja Gerli Mägi. - Täna on Jaapani helilooja Tōru Takemitsu 90. sünniaastapäev.
Takemitsu (8. oktoober 1930 – 20. veebruar 1996) oli üks olulisemaid ja eripalgelisemaid 20. sajandi heliloojate seas.
Tema looming on tihedalt seotud loodusega ja oma teostes sõlmis Takemitsu lääne klassikalised muusikainstrumendid jaapani pillidega.
Kell 14:
- Müürileht 100.
Kultuuriväljaanne Müürileht andis välja sajanda numbri.
2008. aasta veebruaris unistas ajalehe üks asutajaid Ivar Põllu: "Mis me plaanid on? Tahaks iga kuu uue numbri trükkida. Tahaks kõneleda asjadest, millest "päris meedia" mööda vaatab, sest asi pole ajakirjanduslikult kobe. Tahaks sõna anda just kultuuritegijatele endile, nii staaridele kui tundmatutele, üksikutele huntidele ja kambakesi tegutsejatele. Tahaks numbreid koos hoida mingi peateemaga /.../ Ja tahaks, et keegi Müürilehe lahtilõikamata kujul ka seinale riputab. Või et enne ahju ajamist leht läbi loetaks."
Lehe minevikust, põhimõtetest ja tulevikust räägib peatoimetaja Helen Tammemäe. - Kai kunstikeskuses on 8. novembrini avatud näitus "Leviaatan: Paljassaare peatükk", Briti kunstniku Shezad Dawoodi ning Eesti teadlaste, ornitoloogide, ajaloolaste, muusikute ja kunstnike ühistöö.
"Leviaatan" on esmakordselt 2017. aastal esitletud mitmeaastane, osaliselt juba valminud ja osaliselt valmimisjärgus projekt, mis keskendub inimtegevuse ja kliimamuutuste seostele.
Ulatusliku multimeedia projekti Tallinna jõudmise lähtepunktiks oli paari aasta tagune sobivate võttekohtade otsing Dawoodi uue filmi jaoks, kui kunstniku inspiratsiooniks sai Paljassaare poolsaar.
"Leviaatani" sarja Paljassaare-peatükk keskendub poolsaare ökoloogilisele, poliitilisele ja ajaloolisele kontekstile.
Muljeid ja mõtisklusi otse näituselt kuraatorite Karin Laansoo ja Triin Metslaga.
Saatejuht on Kaisa Ling.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.