Viktoriini lahendasid igas vanuses muusikasõbrad üle Eesti ning paljudes koolides suisa terve klassiga. Kollektiivselt otsiti vastuseid küsimustele Antsla gümnaasiumis, EBS gümnaasiumis, Elva gümnaasiumis, Haljala koolis, Hummuli põhikoolis, Kaare koolis, Kallavere keskkoolis, Kiili Kunstide koolis, Kärdla muusikakoolis, Kärdla põhikoolis, Leisi koolis, Mäetaguse põhikoolis, Pärnjõe koolis, Pärnu Koidula gümnaasiumis, Rahumäe põhikoolis, Rakvere põhikoolis, Saverna põhikoolis, Tallinna Kristiine gümnaasiumis, Tartu Descartes'i koolis, Tartu Hansa koolis, Turba koolis, Türi ühisgümnaasiumi ja Vanalinna hariduskolleegiumis.
Ühislahendamisest võtsid osa ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia solistid ja Teater Vanemuine muusikud. Vaata galeriid siit!
Muusikasõbrad said tänavu end proovile panna kahes mälumängus – lisaks traditsioonilisele muusikapäeva viktoriinile oli eraldi mäng pühendatud ka Ringhäälingu 95. aastapäevale. Mõlemas viktoriinis olid vastuvariantidega küsimused nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast.
Muusikapäeva viktoriini lahendas 100 protsenti õigesti 300 lahendajat. Raadioviktoriini lahendati täiesti õigesti 40 korral.
Muusikapäeva viktoriinis osutus raskeimaks küsimus Klassikaraadio uue veebikanali nime kohta. 535 lahendajat pakkus, et selleks on Klassika 24, populaarne variant oli ka Klassikaraadio Ekstra. Tegelikult on 1. oktoobril avatud veebikanalil nimeks KlaRa Klassika. Seda saab kuulata nutiseadmetes ning KlaRa Klassika mängib ööpäevaringselt klassikalist muusikat heliplaatidelt ning Eesti Rahvusringhäälingu arhiivist. Nimi KlaRa tuleneb Klassikaraadio nime silplühendist.
Lihtsaimaks kujunes küsimus, kus paluti helifaili kuulates ära arvata, millise tantsuga on tegemist. 91 protsenti vastajatest teadis, et kõlab valss.
Raadioviktoriinis pani kõige rohkem pead murdma Eesti Raadio laululaste esitatud laul "Kes elab meie raadio sees". Küsiti, kellest lauldakse. 191 lahendajat pakkus, et need on lauluhaldjad. Teksti autori Arvi Siia tahtel elavad raadio sees kenasti reas raadiolambikesed ("...seal pole üks, vaid mitu meest, kui pöialpoisid väikesed. Neil nimeks raadiolambid on, neil silmis lõbus leek..."). Ja kui lambikestes tuluke kustub, on paha lugu, sest siis tuleb aparaat viia remondimehe kätte, et raadio jälle häält teeks.
Kõige paremini teati vastust küsimusele, mis on raadioringhäälingu ja moodsa voogedastuse põhiline erinevus. 82 protsenti vastanutest teadis, et voogedastuses saad kuulata, mida ise tahad, aga raadiost mitte.
Tänavuse viktoriini küsimused koostasid Klassikaraadio ja Raadio 4 toimetajad ning Raadio 2 muusikajuht Erik Morna. Tehniline teostus Alo Mihkelson.
Viktoriinil osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu, mille on välja pannud ajakiri Muusika, Arvo Pärdi Keskus, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Kontsert, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus, Eesti Noorsooteater, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Jazzkaar, Müürileht, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Rahvusooper Estonia, Sirp, Teater Vanemuine, Täheke, Veljo Tormise Virtuaalkeskus, Vene Teater, Vox Clamantis ning Eesti Rahvusringhääling, Klassikaraadio ja Raadio 4. Võitjatega võetakse ühendust!
Aitäh kõikidele osalejatele!
Auhinnasaajad:
Leisi kool ja õpetaja Tiina Oks
Alo Kivilo
Alvar Tiisler
Anastassia Kotsura
András Magai
Andres Noole
Anita Maasalu
Esme Püss
Everi Vähi
Hannes Anton
Hele-Riin Talk
Hiie Uibo
Inna
Jaan Kuusik
Jaan Riikoja
Janika Lentsius
Joonatan Vavilov
Joosep Vall
Kadri Kuusk
Kaisa Kõpper
Kamil
Kersti Perandi
Kirke Pindmaa
Lisanne Kont
Maaria Süsi
Maila Juudas
Marko Tiidelepp
Mart Madiste
Martin Kirsiste
Martina Viil
Mati Lõhmus
Natalja Mustjõgi
Pille Markov
Piret Nahk
Sille Vadi
Tõnis Rahula
Urmo Muug
Vika
Viktor Tammeveski
Villem Rootalu
Ülle Õun
Võitjatega võetakse ühendust!
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.