Bravissimo
5.–13. novembrini toimus Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Eesti keelpillimängijate konkurss 2020.
EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis peetud konkursil osales üle 30 keelpillimängija, keda hindas rahvusvaheline žürii.
Finaali valitud 9 interpreeti said võimaluse esineda koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga Arvo Volmeri dirigeerimisel. Konkursi finalistid ja eripreemiate võitjad selgusid 13. novembri hilisõhtul pärast viimast finaalkontserti.
Lõputseremoonial kõneles korraldusmeeskonna nimel Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu president Kaido Välja, kes rõhutas, et igale noorele muusikule on suureks toeks tema õpetajad.
Žürii esimees Kristel Pappel võttis auhinnatseremoonial peetud kõnes kokku žürii tööpõhimõtted ja tõi välja, et tänavusel konkursil oli kõige tihedam konkurents viiulimängijate seas.
Võistluse kulgu ja noorte interpreetide sooritusi jälgis kogu nädala vältel viiuliõpetaja Tiina Pangsep, kes tunnistas, et tänavune konkurss pakkus mitmeid muusikaelamusi.
Dominant
Eesti Heliloojate Liit soovib pärast 100. juubeliaastat avada Tallinnas Nüüdismuusika Keskuse.
Eesti üks vanemaid loomeliite on taaskäivitanud Tallinnas Eesti Heliloojate Liidule ja Eesti Muusikafondile kuuluva Lauteri 7c hoone renoveerimisprojekti, mille arhitektuurne eskiis sündis juba rohkem kui 5 aastat tagasi.
2025. aastaks rajatava Eesti Nüüdismuusika Keskuse funktsioonidena nähakse muu hulgas kaasaegse- ja eksperimentaalmuusikaalase tegevuse koordineerimist ja arendamist, loomeresidentuure heliloojatele, esitajatele ja muusikateadlastele.
Projekti eesmärke ja edasisi plaane tutvustab Eesti Heliloojate Liidu projektijuht Mari-Liis Rebane.
Resonants
Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi ansambel EMA korraldab koostöös Eesti Heliloojate Liiduga õpitubade sarja "EMA juures", mille eesmärk on tutvustada elektrooniliste instrumentide ansamblit kui omalaadset tänapäevast kammermuusikakoosseisu ning üheskoos mõelda ja uurida, kuidas sellisele koosseisule kirjutada.
19. novembril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia multimeediakeskuses toimunud kohtumise peateema oli modulatsioon.
Kuulamas käis elektronmuusik ja helikujundaja Sander Saarmets.
Resonants
Eestis esines esmakordselt spektraalmuusika lipulaevaks nimetatud ansambel L'Itinéraire.
Nüüdismuusikale pühendunud Prantsuse ansambel on alates 1973. aastast toonud kokku hulgaliselt heliloojaid ja esitajaid, kelle huvide fookuses on just spektraalmuusika.
Tallinnas 19.-21. novembrini toimuva festivali Sound Plasma avaõhtul Mustpeade majas oli ansamblil kavas Jonathan Harvey, Tristan Murail', Fuminori Tanada ja Michaël Levinas looming.
Maailma esmaettekandes kõlas Sina Fallahzadehi teos.
Kontserdimuljeid jagab helilooja Liisa Hirsch.
Saate toimetaja on Johanna Mängel, helioperaator Katrin Maadik.
"Helikaja" on eetris laupäeval, 21. novembril kell 9.
Kordub pühapäeval 22. novembril kell 12.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.