Luuleuurija ja didaktik Joosep Susi tõmbab kuulajad kaasa hoogsale ringkäigule eesti nüüdisluule autorite sekka.
Selgitab, kas eesti luules on siis midagi viltu või mitte ning avab pisut luuleõppe tagamaid meie vabariigis.
Saates on vestlus kirjaniku ja animaatori Ave Taavetiga mullu ilmunud Andres Ehini valikkogust "Kimbuke sinilolli" (Kristiina Ehin, 2020).
Milline on Andres Ehini roll noorte kirjanike jaoks, kuidas lugeda tema luulet ja mida see inspireerib?
Samuti kõlavad luuletaja Maryliis Teinfeldti haprad ja kaunid Kadrina murdes kirjutatud luuletused, mis ilmusid noorte autorite loomingu avaldamisele keskendunud kirjandusajakirjas "Värske Rõhk" (detsember 2020).
"Gogoli" sümboolseks teenäitajaks on ukraina-vene kirjanik Nikolai Vassiljevitš Gogol, kelle näidendid ja jutustused on veel kakssada aastat pärast autori surmagi ärksamatele mõtlejatele eeskujuks.
Nii püüab raadiosaadegi tegeleda päevakajalisemate kui ka ajatumate teemadega.
Sõna saavad autorid, tõlgendajad ja tõlkijad, praktikud ja teoreetikud, kõlavad analüüsid ja arvamused, aga ka spekulatsioonid ja ennustused.
Kohtuvad kõrge ja madal, kusjuures võimalustmööda püütakse vältida surmtõsidust.
Saatejuht on Kaisa Ling ja toimetaja Maia Tammjärv.
"Gogol" on eetris laupäeval, 23. jaanuaril kell 10.
Kordub esmaspäeval kell 14.
- Kuula ka teisi saateid sarjast "Gogol":
https://klassikaraadio.err.ee/1198003/gogol-pakub-kirjandusliku-joulueri/1139590
Lisainfo: gogol@err.ee
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.