Ludwig van Beethoven kirjutas oma "Pastoraalse" sümfoonia aastal 1808 ja sellest on valminud mitmeid seadeid klaverile neljal käel. Sel albumil kõlab seade, mille autoriks on organist ja muusikaloolane Selmar Bagge (1823-1896), kes oli pikki aastaid väljaande Allgemeine Musikalische Zeitung toimetaja.
Martha Argerich on muljetavaldav ja legendaarne pianist. Paljudel noortel artistidel on olnud haruldane õnn teda kohata, temaga koos musitseerida ja see on otsekui uskumatu kingitus. Muusikuna on ta paljudele noortele kolleegidele andnud midagi vahetut, mida on raske isegi sõnades väljendada. Samuti on Argerichile endale olnud oluline leida noori andeid, kellega Lugano festivalil koos musitseerida.
Theodosia Ntokou on kreeka klassikaline pianist, kes alustas klaveriõpinguid üllatavalt hilises vanuses, 12-aastasena. 2009 tutvus noor pianist Martha Argerichiga, kellest sai talle lähedane ja oluline mentor.
Albumit tutvustab Nele-Eva Steinfeld.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.