Kell 13:
- Laulupeomuuseumis on näitus "Igavesti nooruslik. Üliõpilaste laulu- ja tantsupidu Gaudeamus".
Kuraator Triinu Suumann tutvustab Tartu Laulupeomuuseumis avatud näitust rahvusvahelistest üliõpilaste pidudest Gaudeamus.
Meenutame 1988. aasta juuli algul toimunud märgilist kümnendat pidu Vilniuses, mida on kutsutud "Esimeseks Balti ketiks" ja eestlasi kutsuti sel peol vabaduse importijateks.
Esimene Gaudeamus toimus Tartus 7.-8. juulini 1956. Järjekorras 19ndat pidu on planeeritud järgmisele suvele Vilniuses.
Üliõpilaste laulupeo korraldamisel on suur roll Tartu erinevatel koorikollektiividel ning muusikategelastel.
Näituse üks eesmärke on tutvustada läbi pidude aujuhtide balti riikide muusikaajalugu. Näituselt saab näiteks teada, keda austavad lätlased ja leedulased sama palju kui meie Richard Ritsingut, Kuno Arengut ja Gustav Ernesaksa.
Rändnäitus jääb laulupeomuuseumis avatuks 2. oktoobrini 2021. - Vanemuise hooaja avafestivali tutvustab teatrijuht Kristiina Alliksaar.
Tartu stuudios on külas Vanemuise teatrijuht Kristiina Alliksaar, et rääkida hooaja avafestivalist ja miks sel korral just nii tehakse.
Sel aastal algab Vanemuise hooaeg teisiti - avafestivaliga laupäeval, 28. augustil üle Tartu. Tartu Raekoja platsil toimuvad teatrielu telgitaguseid tutvustavad ekskursioonid ja lavaprogramm täis muusikat draamanäitlejatelt, sümfooniaorkestrilt ning orkestriga lavale astuvalt ansamblilt NOËP.
Kell 14:
- Salvestusi XXII Eesti rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elohelü võistluskontserdilt.
Rahvamuusika töötluste võistluskontsert toimus Mooste Folgikojas 15. augustil.
Kohustusliku loona seadsid võistlejad uude vormi Hargla kihelkonnas Pauline Pehlakult jäädvustatud hällilaulu.
Kuulame valikut kontserdil salvestatust. Salvestasid helirežissöörid Lauri Leppik ja Arvo Lokko. - XXII Eesti rahvamuusikatöötluste festivali Mooste Elohelü peapreemia viis koju ansambel Õtekse.
Ansambli Õtekse moodustavad kolm õde Pärnust – Mirjam Kits, Mirtel Katrina Kits ning Kätlin Kits – nad on muusikaga tegelenud terve elu ja just rahvamuusikal on nende südametes eriline koht.
Festivali võistluskontserti hindas žürii koosseisus Taive Särg, Celia Roose, Tauno Aints, Robert Jürjendal ja Aarne Saluveer, kes jäid eriilmeliste töötluste kõrge muusikalise tasemega väga rahule: Mooste Elohelü võistluskontserdil osalemiseks ei seata žanrilisi kitsendusi ja piire loob vaid esinejate fantaasia, pillimängu- ja lauluoskus.
Saatejuht on Liina Vainumetsa.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.