"Muusiku elukutse kohta on minult väga palju küsitud. Inimestel on igaühel oma arusaam muusikuks olemise kohta. On väga huvitav kuulata, kuidas nemad mõistavad seda, millega me tegeleme, kas see on rahastatud üldse, kas see on meie hobi, kas see meeldib meile või teeme seda lihtsalt vanemate või ühiskonna survel," mõtiskleb Hans Christian Aavik.
"Muusikute üsna tavaline strateegia on see, et kui midagi ei tule välja, siis arvatakse – et harjuta rohkem. Aga kuidas vaimselt end selleks kõigeks ette valmistada, sellest nii sageli ei räägita," ütleb Pipilota Neostus.
"Kuulsin hiljuti huvitavat mõtet. Kui muusik valmistab ette teost ja see on sel perioodil muusiku oma, midagi väga intiimset, mille kallal muusik töötab. Siis hetkel, kui me mängime teose publikule ette, saab see kõigi omaks ja esituse mõte muutub kardinaalselt. Kui olen rahul nii selle intiimse mõttepoolega kui ka sellega, miliseks muutub teos publiku ees, siis see ongi minu jaoks see parim õnnehetk," ütleb Indrek Leivategija.
Hans Christian Aavik on Euroopas silmapaistev viiuldaja, kes on viimastel aastatel võitnud auhindu nimekatel rahvusvahelistel konkurssidel.
Aavik mängib Eesti Pillifondi ja perekond Sapožnini loal 1610. aasta paiku Itaalias valmistatud Maggini viiulil.
Pipilota Neostus õppis Mihkel Peäske juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, mille 2016. aastal kuldmedaliga lõpetas.
Paralleelselt õppis ta aastatel 2014–2019 Karlsruhe Muusikakõrgkoolis prof. Renate Greiss-Armini ning hiljem prof. Pirmin Grehli flöödiklassis. Viimase juhendamisel jätkab ta õpinguid Karlsruhes praegugi.
Indrek Leivategija on ERSO uus tšellorühma kontsertmeister, kes on pikalt töötanud Saksamaal, algul Baieri Ringhäälingu sümfooniaorkestris, seejärel Bambergi Sümfoonikute tšellorühma teise kontsertmeistrina.
Ingely Laiv-Järvi õppis Tallinna Muusikakeskkoolis Tulike Looritsa ja Aleksander Hännikäineni käe all.
Aastal 2018 lõpetas ta Saksamaal Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis prof. Thomas Indermühle oboeklassis bakalaureuse õppe ning töötab hetkel Rahvusooper "Estonia" orkestris.
Saate helimontaaži tegi Katrin Maadik.
"Helikaja" toimetaja on Nele-Eva Steinfeld.
Eetris 15. jaanuaril kell 9.
Kordub 16. jaanuaril kell 12.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.