Dogadinil on ette näidata mitme nimeka konkursi auhinnad, neist viimane Moskvas toimuva Rahvusvahelise Tšaikovski konkursi esimene koht ja kuldmedal.
Tänu sellele on nõudmine tema kui tippviiuldaja järele veelgi kasvanud ja kutseid ühisele koostööle tuleb maailma juhtivatelt orkestritelt ning dirigentidelt.
Dogadini silmapaistev karjäär on viinud teda suurtele lavadele, nagu Viini Musikvereini Kuldne saal, Berliini, Kölni, Varssavi filharmoonia saalid, Concertgebouw saal Amsterdamis ning Suntory saal Tokyos.
Praegu täiendab Sergei Dogadin end Viini muusika- ja kunstide ülikoolis professor Boris Kuschniri juhendamisel.
Sergei Dogadin mängib Domenico Montagnana 1721. aastast pärit viiulil, mis kuulub Rini kollektsiooni (The Rin Collection) Singapuris.
Sergei Dogadin:
"Tuleb olla nagu fööniks, kes tõuseb tuhast. Iga esinemine, ka juba korduvalt esitatud teosega, peab olema justkui uuestisünd."
Sergei Dogadin tegi oma debüüdi Eesti publiku ees vaid 10-aastase poisina mängides Felix Mendelssohni Viiulikontserti e-moll op 37 Põhjamaade Sümfooniaorkestriga dirigent Anu Tali juhatusel.
Detsembris oli Dogadin taas Eesti publikut rõõmustamas, sel korral sai tema esituses kuulata Johannes Brahmsi Viiulikontserti D-duur op 77.
"Suursugune meistriteos, just sobilik, et tähistada Põhjamaade Sümfooniaorkestri 25ndat
tegutsemisaastat," ütles viiulisolist.
Meenutame esimest kohtumist dirigent Anu Taliga, räägime Dogadini õpetajatest ning iidolitest, praegusest elukorraldusest ja unistustest.
Ja saame teada, kumba peab viiulivirtuoos pillimängu juures olulisemaks – on see talent või
töökus?
Saate autor on Mari-Liis Uibo.
"Braavo" kordub kolmapäeval, 19. jaanuaril kell 21.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.