Kell 13:
- Festivalil "Keelpillifookus" esineb täna koos ERSOga Hollandi-USA noore põlvkonna tõusev täht Stephen Waarts.
Tunnustatud viiuldaja poeetiline muusikakeel on teinud temast publiku lemmiku kõikjal maailmas.
Waartsi viiulikontsertide pagasis on ligi 30 teost, rohkelt kammermuusikat ja järjest enam lead and direct programme orkestritega.
Täna soleerib Waarts Mozarti viiulikontserdis nr 3 ja juhatab Tšaikovski "Serenaadi".
Intervjuu Stephen Waartsiga.
Klassikaraadio teeb kontserdist otseülekande täna kell 19. (Nele-Eva Steinfeld) - Eesti Kontserdi produtsent Tuuli Metsoja räägib uue festivali "Keelpillifookus" sünnist ja loomingulistest ambitsioonidest. (Nele-Eva Steinfeld)
- Homme annavad festivalil "Keelpillifookus" kontserdi Norra viiuldaja Ragnhild Hemsing ja Tallinna Kammerorkester.
Ragnhild Hemsing mängib kontserdil kahel pillil: Cremona viiulimeistri Francesco Ruggeri viiulil (1694) ja norra rahvapillil hardangeri viiulil.
Intervjuus Klassikaraadiole tutvustab Ragnhild Hemsing oma hinnalisi instrumente ja kontserdi kava.
"Klassikalise ja rahvamuusika sümbioos moodustab minu muusikalise identiteedi," ütleb Ragnhild Hemsing.
Klassikaraadio teeb kontserdist otseülekande homme kell 19. (Kersti Inno)
Kell 14:
- Täna algab PÖFF. Filmiajakirjanik Tõnu Karjatse jagab soovitusi rikkalikus filmiprogrammis orienteerumiseks ja annab näpunäiteid möödapääsmatult vaatamist vajavate filmide osas.
"Kogu maailma uuem filmikunst tuuakse PÖFFi kaudu koju kätte," ütleb Karjatse. "Sul avaneb filmikunsti kaleidoskoop kogu tema kirevuses. PÖFFi pluss on see, et sa saad näha filme ka sellistest riikidest, millest sa oled kuulnud ainult uudistes."
Tõnu Karjatse toob festivaliprogrammist esile mõned linateosed ja vastab küsimusele: kas filmide vaatamisest võib väsida? - Tallinna Kirjanduskeskuse Eduard Vilde muuseumis avatakse täna näitus "Nakatav Kirg. Eduard Vilde näidendite lugu".
Romaanikirjanik Eduard Vilde armastus teatrikunsti vastu oli üldteada. See algas, kui tulevane rahvakirjanik oli kõigest 14. aastane ning teatrilummus saatis Vildet kogu elu.
Tema sõnul oli näitekirjandus "kirjanduse kõige tuumakam ja küpsem vili, tema paleuslik tipp". Vilde kolmest näidendist kaks – "Tabamata ime" ja "Pisuhänd" – on saanud eesti näitekirjanduse tüvitekstideks.
Miks aga viljaka kirjaniku sulest rohkem näidendeid ei sündinud?
Kus kustutas Vilde oma teatrijanu?
Miks saatsid Vilde näidendeid skandaalid?
Räägib näituse kuraator Mari Vapper. - Rahvusvahelise kunstikollektiivi teamLab digitaalkunsti näitus Kumus pakub alates tänasest Kumu suures saalis uutmoodi näituseelamust.
Tokyo kunstikollektiivi teamLab on hinnatuim digitaalse kunsti looja maailmas ning nende näitus on esimene nii mastaapne digitaalkunsti väljapanek Eestis.
Uute tehnoloogiatega loodud kunstiteostes seotakse kunst, teadus, tehnoloogia, disain ja loodus. Kumus eksponeeritavad ruumiinstallatsioonid kütkestavad igas vanuses vaatajaid.
Külastuskäigul näitusesaali on meie saatjaks näituse koordinaator Inga Jaagus.
Saatejuht on Marge-Ly Rookäär.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.