Tänavu oli osalejaid rekordarv, viktoriini lahendas rohkem kui 4000 muusikasõpra. Koostöös Raadio 4-ga sai juba neljandat korda osaleda ka vene keeles.
Viktoriini lahendasid igas vanuses muusikasõbrad üle Eesti ning paljudes koolides lausa terve klassiga. Kollektiivselt otsiti vastuseid küsimustele Elva gümnaasiumis, Hiiumaa gümnaasiumis, Jõgevamaa gümnaasiumis, Kajamaa koolis, Kiili kunstide koolis, Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis, Kõmsi lasteaed-algkoolis, Kärdla muusikakoolis, Laulasmaa koolis, Lihula muusika- ja kunstikoolis, M. Lüdigi nim Vändra muusika- ja kunstikoolis, Mooste mõisakoolis, Otepää gümnaasiumis, Põltsamaa muusikakoolis, Pärnjõe koolis, Pärnu Mai koolis, Rakvere põhikoolis, Rakvere riigigümnaasiumis, Südalinna koolis, Tallinna kesklinna vene gümnaasiumis, Tartu erakoolis, Tartu kesklinnakoolis, Tootsi lasteaed-põhikoolis, Türi muusikakoolis, Türi ühisgümnaasiumis, Vanalinna hariduskolleegiumis ja Võhma koolis.
Ühislahendamisest võtsid osa ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA 11. klass, VHK keelpilliorkester ning Eesti Rahvusringhäälingu töötajad. Vaata galeriid!
Viieteistkümnest küsimusest koosnev mälumäng oli vastusevariantidega ning loogikat appi võttes oli võimalik õigesti vastata ka siis, kui täpselt vastust ei tea. Küsimusi oli nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast. Vastamisel olid abiks helifailid, fotod ning videoklipid.
Muusikapäeva viktoriini küsimustele vastas 100 protsenti õigesti koguni 455 osalejat.
Kõige paremini teati vastust küsimusele, kus tuli ära arvata pildil olev muusikaga seotud ese. 93% vastanutest teadis, et tegemist on trompeti sordiiniga, mida kasutatakse pilli tämbri ja kõlatugevuse muutmiseks.
Raskeimaks osutus küsimus, kus uuriti, missuguse ooperi (mees)nimitegelast kehastab enamasti naislaulja. 1690 vastajat teadis, et pärast kastraatide aja lõppu laulavad Händeli "Julius Caesari" rolli valdavalt kontraaldid ja metsosopranid.
Tänavuse viktoriini küsimused koostasid Klassikaraadio toimetajad ja oma küsimuse lisasid Raadio 4 ning Raadio2. Tehniline teostus Alo Mihkelson. Toimetajad – Lisete Velt ja Tiia Teder.
Viktoriinil osalejate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu, mille on välja pannud ajakiri Muusika, Accordionfest Estonia, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Kontsert, Eesti Rahvusmeeskoor, ERSO, Estonian Record Production, Jazzkaar, Müürileht, Rahvusooper Estonia, Sirp, Tallinna Kammerorkester, Teater.Muusika.Kino, Teater Vanemuine, Täheke, Viimsi Artium ning Eesti Rahvusringhääling, Klassikaraadio ja Raadio 4. Võitjatega võetakse ühendust!
Aitäh kõikidele osalejatele!
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.