Ansambel tegutseb alates 2011. aastast ja selle moodustavad kolm suurepärast muusikut: pianist Agnese Egliņa, löökpillimängija Elīna Endzele ja tšellist Guna Šnē. Trio debüütalbum on ilmunud 2017. aastal.
Art-i-Shock trio liikmete sõnul sisaldab ansambli nimi viiteid muusikalise täiuslikkuse poole püüdlemisele ning soovile kuulajaid üllatada ning vahel ka sõbralikult provotseerida. Neile on omane viimistletud huumorimeel, mänguelement ja loominguline šokk kui loovuse ja eneseleidmise lähtepunkt.
Trio looming sünnib koostöös Läti kaasaegsete heliloojatega. Kuna konkreetsele koosseisule – tšellole, klaverile ja löökpillidele – kirjutatud originaalmuusikat peaaegu polegi, on neil tulnud sellise muusika loomisel aktiivselt ise kaasa lüüa. Ja selleks on muusikute sõnul vaja heliloojaid, kes loovad viljaka pinnase nende artišoki kasvamiseks ja õitsenguks. Just selles loomingulises suhtluses heliloojate, kuulajate ja kontserdikorraldajatega sünnibki nende sõnul art-i-shock: loominguline üllatus, muusikaline seiklus.
Ansambli liikmed tunnistavad, et on oma eksisteerimisaastate jooksul korjanud juba päris palju artišokke. Need erinevad üksteisest väga palju ja moodustavad justkui mosaiigi. Need on sama mitmekesised kui tulihingelisus ja siirus, mida nende loojad salvestusprotsessi ajal edasi annavad.
Plaadile on jäädvustatud seitsme helilooja looming: Platons Buravickis, Georgs Pelēcis, Andris Vecumnieks, Linda Leimane, Rihards Dubra, Kristap Pētersons ja Zigmars Liepiņš.
Plaati tutvustab Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.