Kavas vene romantismiajastu tippteosed:
- Pjotr Tšaikovski – Viiulikontsert D-duur op. 35
- Sergei Rahmaninov – Sümfoonia nr 2 e-moll op. 27
Hiilgavad võidud prestiižikatel viiulikonkurssidel (nende seas XIV ja XVI rahvusvaheline Tšaikovski-konkurss, IX Joseph Joachimi rahvusvaheline viiulikonkurss Hannoveris ja Singapuri rahvusvaheline viiulikonkurss) on toonud Sergei Dogadinile (*1988) rahvusvahelise maine oma põlvkonna ühe väljapaistvaima viiuldajana
Alates 2002. aastal toimunud debüüdist Peterburi Filharmoonia Suures saalis Vassili Petrenko taktikepi all Peterburi Filharmoonikute ees on Sergei Dogadin üles astunud maailma kõige mainekamates kontserdipaikades.
Eesti publiku esmakohtumine Dogadiniga leidis aset 2000. aastal, kui ta oli 12-aastane imelapse kuulsusega talent ning esitas Tartus ja Tallinnas Eesti-Soome Sümfooniaorkestri ees Mendelssohni Viiulikontserti Anu Tali dirigeerimisel.
2006. aastal mängis ta 17-aastaselt Barberi Viiulikontserti Tallinnas koos ERSO-ga, asendades haigestunud Viktor Tretjakovi.
Muusikahariduse on Sergei Dogadin omandanud Peterburi Konservatoorimis (professor Vladimir Ovtšarek), Rahvusvahelises Menuhini Muusikaakadeemias Gstaadis (professor Maxim Vengerov), Kölni Muusikakõrgkoolis (professor Mihaela Martin) ning Grazi Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis (professor Boriss Kušnir).
Hetkel täiendab ta oma oskusi Boriss Kušniri juures Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis.
Sergei Dogadin on mänginud nii Niccolò Paganini viiulil kui ka Johann Straussile kuulunud Amati pillil; käesoleval ajal esineb ta Domenico Montagnana instrumendil (Veneetsia, 1721), mille on tema kasutusse andnud "The Rin Collection" Singapurist.
Peterburi Filharmooniaorkestri juured ulatuvad aastasse 1882, mil tsaar Aleksander III dekreediga asutati õukonna juurde muusikakollektiiv.
1897–1917 tegutses see õukonnaorkestri nime all, mängides tippmuusikute juhatusel, nagu Artur Nikisch ja Richard Strauss.
Pärast veebruarirevolutsiooni omistati orkestrile riiklik staatus ning selle etteotsa asus Sergei Kussevitski.
Alates 1938. aastast sai pooleks sajandiks nende peadirigendiks Jevgeni Mravinski. Tema käe all saavutas koosseis (tollal nimega Leningradi Filharmooniaorkester) rahvusvahelise kuulsuse.
Alates 1988. aastast on orkestri kunstiline juht ja peadirigent Juri Temirkanov.
Oma praegust nime – Peterburi Filharmooniaorkester – kannab orkester alates 1991. aastast.
Dirigendipuldis on aastatel 2001–2010 ERSO peadirigendina tegutsenud Nikolai Aleksejev, Peterburi Filharmooniaorkestri dirigent ja kunstilise juhi asetäitja.
Otseülekanne Estonia kontserdisaalist.
Toonmeister on Teet Kehlmann, toimetaja Kersti Inno.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.