Beethoveni kaasaegse, Prahas sündinud helilooja ja muusikateoreetiku Anton Reicha (1770–1836) lõplik teoste nimistu on tänaseni alles koostamata ja tema pärand on suures mahus muusikateadlastele veel põhjalikult uurida. Reicha komponeeris paljudes eri žanrites, ka veidi tavatutele koosseisudele (näiteks kvintett keelpillidele ja fagotile). Ta on enim tuntud puhkpillikvinteti žanrile alusepanijana, millesse helilooja panustas laialdasel hulgal teostega.
Reicha Oktett, mis avaldati Pariisis täpselt kahesaja aasta eest, on ulatuslik ja kütkestav teos, mille autor vormis ilmselt Beethoveni Septeti eeskujul. Reicha tutvus Beethoveniga esmakordselt Bonnis kuurvürst Maximilian Franzi õukonnakapellis, kus mõlemad noored muusikud teenisid. Reicha on oma biograafias maininud 14-aastat kestnud sõprust Beethoveniga, millesse arvestas ilmselt kokku aastad Bonnis ja hiljem Viinis, mil mehed kokku puutusid ja muusikalisi mõtteid vahetasid.
Esimese kontserdiga sarjast "Revolutsioon #Beethoven" tähistatakse kahe helilooja, nii Ludwig van Beethoveni kui Anton Reicha 250. sünniaastapäeva.
Otseülekannet Estonia kontserdisaalist vahendab Kaisa Jõhvik.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.