Hewitt alustas oma rahvusvahelist karjääri eelkõige Bachi teoste interpreedina, kui oli võitnud 1985. aastal Toronto rahvusvahelise Bachi konkursi.
See polnud Hewitti esimene rahvusvaheline saavutus, juba 1978. aastal võitis ta peaauhinna Viotti-nimelisel konkursil Itaalias.
Hewitt on olnud esimeste laureaatide hulgas Bachi konkurssidel Leipzigis ja Washingtonis, Schumanni-nimelisel Zwickaus, Casadesus' konkursil Clevelandis ja Milano La Scalas toimuval Dino Ciani nimelisel võistlusel.
Tema Bachi-esitused on paljude meelest lausa ületamatud ning seda kinnitavad ka ülivõrdes hinnangud.
1994 sõlmis Hewitt kümneaastase lepingu plaadifirmaga Hyperion kõigi Bachi olulisemate klahvpilliteoste jäädvustamiseks.
Tema "Hästitempereeritud klaviiri" mõlema osa salvestused valis BBC Music Magazine 1999. aasta 50 parima CD hulka, samuti osutusid need ka Gramophone'i kriitikute valituiks.
Tema Bachi-teemalised loengkontserdid ja meistriklassid on siiani väga populaarsed ja nõutud.
23. aprillil käesoleval aastal andis Hewitt kontserdi Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja sooloõhtu fookuses oli Johann Sebastian Bachi "Fuugakunst".
See teos on ülesehituse ning haarde poolest võrreldav ehitise arhitektuuriga. Gigantne heliteos viib kuulaja teekonnale barokiaja mõttemaailma ja filosoofiasse. B
achi hilises eluetapis kirjutatud, lõpetamata jäänud "Fuugakunst" on kui hiiglaslik monotemaatilise teose komponeerimise eksperiment. See koosneb neljateistkümnest re-minooris kirjutatud fuugast ja kaanonist.
Süüvimine kontrapunkti matemaatilisse printsiipi on geniaalse helilooja eluõhtu suur vaimne pingutus.
Saate autor on Nele-Eva Steinfeld. Helimontaaži tegi Katrin Maadik.
Eetris 1. mail kell 9.
Saade kordub 4. mail kell 21.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.