"Käru raamatukogust võiks saada uuesti Käru kogukonna süda," ütleb Tiia Tuisk, kes on Käru raamatukoguhoidja ametit pidanud vaid 10 kuud.
Ta ei kavatse istuda käed rüpes ning tuli Käru raamatukoguhoidjaks selleks, et siin midagi korda saata.
"Suur soov on näha, et see raamatukogu jõuaks kuskile. Et natuke seda kogukonda elavdada."
Tiia Tuisk meenutab soojade sõnadega üleeelmist raamatukoguhoidjat Ilme Sädet, kes on põhjalikult kirja pannud Käru raamatukogunduse ajaloo.
Esimene raamatukogu loodi Kärusse juba 1882. aastal ning see oli kantud rahvusliku ärkamisaja vaimust. 1880. aastate esimesel poolel organiseerisid Käru avarama silmaringiga inimesed Hans H Gross ja Rehe Gustav Jannsen esimese registreerimata eraraamatukogu, mille raamatud mahtusid ära ühte väiksesse raamatukappi.
Ehkki raamatukogu on Kärus korduvalt vahetanud nii asukohta kui ka nime, on ka tänases raamatukogus eraldi auväärne riiul, kus välja pandud raamatutest vanimad pärinevad 19. sajandi lõpust.
Käru raamatukogu majanaaber on õmblustöökoda "Siksak", mis varem kandis nime "Traageldaja".
Varasematel aastatel jagati maja ka vallavalitsuse ja lasteaiaga. Käru lasteaia ja põhikooliga heade sidemete loomise on Tiia Tuisk raamatukoguhoidjana oma südameasjaks võtnud.
Kord kuus, reede hommikuti enne raamatukogu avamist, käib ta Käru lasteaias raamatuid ette lugemas. Lasteaiast sirguvad raamatukogule loodetavasti ka uued lugejad:
"Alustaks sellest, et nad ei tohi mind karta. Kui ma olen siuke lahe memm, kes aeg-ajalt tõmbab endale jänesekostüümi selga ja läheb loeb neile midagi vahvat, teeb hääli, hüppab ringi – lastele meeldib see!" räägib Tuisk.
Käru raamatukogus käis toimetaja Miina Pärn.
Saade on Klassikaraadio eetris laupäeval, 2. juulil kell 10 ja kordub pühapäeval kell 11.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.