Suve teises pooles saab heinamaadest, niitudest, tee- ja metsaservadest ritsikate laululava. See on üks väsimatuna tunduv rütm, mis saadab meid suveõhtutel ja öödes.
Mandri-Eestis on kõige enam kuulda hariliku lauluritsika siristamist. Üksikute isendite tekitatud heli ühineb õhtu saabudes katkematuks ja üheaegselt esitatud sirinaks nagu koorimuusika.
Saatesarja "Looduse leksikon" pealkirja avab Lennart järgmiselt:
"Kui raamaturiiulist võetud leksikoni sirvimist saadab raamatulehtede sahin, siis looduse leksikon avaneb meile kirju helimaastiku ja teinekord ka eriskummaliste häälte saatel. Kuuldub tuntud ja tundmatuid, loodus ei ole kunagi sama kõlaga, igakord natuke teistmoodi tuules. Looduses on ka lehtede koori ampluaa laiem – mühast puuvõrades krabistamiseni metsapõrandal."
"Looduse leksikon avaneb kõigile, kes teda "lehitseda" soovivad. Kuid ta avaneb meile teisiti kui raamat: loodusel on oma loogika ja teinekord on see nii keerukas, et üllatume tihti teemades, kuhu oma loodusrännakutel satume," räägib Lennart Lennuk.
Lennart Lennuk on bioloog, Eesti Loodusmuuseumi näituste kuraator ja kogude osakonna juhataja ning Eesti Looduseuurijate Seltsi asepresident.
"Looduse leksikon" on eetris pühapäeviti kell 9.
Kordub kolmapäeviti kell 21.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.