Kell 13
* Tallinna Kammerorkester lõpetab oma värvika 25. hooaja.
Lõppkontserdil Mustpeade majas soleerib Erkki-Sven Tüüri uudisteoses briti päritolu rootsi viiuldaja Hugo Ticciati, dirigeerib Risto Joost.
Õhtu kulmineerub üllatusterohke Tüür-remixiga.
Otseülekanne Klassikaraadios algab kell 19 õhtul. (Johanna Mängel)
* Sel nädalavahetusel esineb Kalevi Kammerkoor oma 20. sünnipäeva puhul nii Tallinnas kui Haapsalus.
Stuudios on Erki Meister, kes on seisnud koori ees kõik need aastad ja keda lauljad on inspireerinud kirjutama nii Seto sümfooniaid “Peko esä” ja “Peko” ning “Päikestepillajad” Artur Alliksaare tekstidele.
* Homme hakkab mööda Eestit vurama Folgilahvka, mille ööpäevane ringsõit on sissejuhatuseks Mooste folgifestivalile Moisekatsi Elohelü.
Stuudios on külas festivali programmijuht ja Folgilahvka eestvedaja Kadri Laube. (Liina Vainumetsa)
Kell 14
* Homme õhtul esietendub EMTA Ooperistuudios Giovanni Battista Pergolesi lühiooper “Teenijanna-käskijanna”.
Ajaloo esimene koomiline ooper jutustab loo rikkast poissmehest Ubertost ja tema teenijannast Serpinast, kes pärast viit aastat teenistust mehelt enamat kui vaid käske ja keelde ootab.
Stuudios on noored lauljad Grete Oolberg ja Raiko Raalik ning lavastaja Jan Teevet.
* Koreograafide Marie Pulleritsu ja Maria Uppini laupäeval esietenduvale tantsulavastusele “Ainukordus” on muusika loonud Sander Saarmets.
Tantsuagentuuri uues saalis esietenduv lavastus vaatleb kordust kui kõikjale ulatuvat nähtust.
Mida siis inimene ikkagi vajab, et end korduse ja kordamise sees vabana tunda?
Stuudios arutlevad koreograafid ja helilooja.
Saatejuht on Anne Prommik.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.