Populaarne koolikontsertide sari "Klassikaraadio tuleb külla" toimus tänavu Järvamaa ja Pärnumaa koolides. Publiku ees olid telekonkursilt "Klassikatähed 2018" tuttavad muusikud. Trio Linda-Anette Verte, Kaspar-Oskar Kramp ja Arko Narits andsid vahemikus 22.-24. mai kokku kuus kontserti Sindi Gümnaasiumis, Häädemeeste Keskkoolis, Audru Koolis, Kihnu Koolis ja Jõõpre Koolis. Klassikaraadio salvestas 23. mail Audru Koolis toimunud kontserdi.
Kava:
* Johann Strauss sen. – "Radetzky marss"
* Rasmus Puur - "Kevade" tsüklist "Aastaajad"
* Frédéric Chopin – Etüüd op. 25
* Pjotr Tšaikovski - "Suhkruhaldjate tants" balletist "Pähklipureja"
* Ester Mägi - "Hoogsalt" tsüklist "Kuus eesti rahvaviisi"
* Johannes Brahms – Ungari tants nr. 5
* Claude Debussy – "Kuuvalgus"
* Vittorio Monti – "Czardas"
Muusikute perest pärit 25-aastane Linda-Anette Verte leidis oma kutsumuse juba 4-aastaselt, nõudes viiulit õppiva vanema õe eeskujul ka endale viiulitunde. Ilma viiulita ei kujuta ta ennast ettegi. Praegu mängib Linda 18.sajandil Napolis valmistatud Joseph Gagliano viiulil, mille Pillifond andekale muusikule kasutada andis. Kuigi viiulimäng on Linda suurim kirg, armastab ta ka lugeda, luuletada ja rännata. Möödunud aastal ilmus ta esimene luuleraamat "Kahe südamega". Huvi teatri – ja eriti balleti vastu aitab toita praegune töö Vanemuise sümfooniaorkestri kontsertmeistrina.
Kaspar-Oskar Kramp on 18-aastane ja pärit Võrust. Muusikaõpetajast emaga Võru puhkpilliorkestri kontserdil käies paelus väikese poisi tähelepanu särav tromboon. Muusikaõpinguid tuli tal alustada siiski trompetiga, sest nii väikestele polnud trombooni ette nähtud. Peale põhikooli lõpetamist tuli Kaspar-Oskar Tallinna Muusikakeskkooli, kus ta praeguseks juhendajaks on Andres Kontus. Oma suure hobina nimetab ta kalalkäimist, mis maandab pingeid ja korrastab mõtlemist. Veel ei saa märkimata jätta Kaspar-Oskari näitlejakarjääri, mis algas Karu rolliga Võru Linnateatri lavastuses nimega "Loomad", ning jätkus perepoja osatäitmisega ETV teleseriaalis "Tagamõtsa". Edasi õppida loodab Kaspar-Oskar Saksamaal Hannoveris.
19-aastane Arko Narits on pärit Tartust. Klaverimängu kõrvale on mahtunud kümme aastat jalgpallitrenni, kergejõustikuga tegelemist ja maratonidel osalemist. Muusikat õppima läks Arko omal soovil, mitte vanemate õhutusel. Kiindumus klaverisse sai hoogu, kui ta muusikaajaloo tunnis Tšaikovski 1. klaverikontserti kuulis ja sellesse teosesse kõrvuni armus. Üks – ja küllalt ebatavaline kirg on Arkol veel – ta huvitub lennundusest, tunneb lennukeid nii välimuse kui hääle järgi, ja kui ta poleks klaverimängu valinud, võinuks temast saada piloot. Arko näeb muusiku ja piloodi kutsetes palju sarnast: mõlemal lasub ülisuur vastutus, ühel oma publiku ja teisel reisijate ees. Arko õpib praegu Tallinna Muusikakeskkoolis Marko Martini juhendamisel.
2012. aastal alguse saanud populaarne koolikontsertide sarja "Klassikaraadio tuleb külla" eesmärk on pakkuda õpilastele klassikalise muusika kogemust ja äratada nendes muusikahuvi, samuti korraldada noortele muusikutele esinemisvõimalusi ja publikuga suhtlemise kogemust. Noored muusikud tutvustavad kuulajatele klassikalist muusikat, oma pille ja Klassikaraadiot.
"Klassikaraadio tuleb külla" kontsert on salvestatud 23. mail 2018 Audru Koolis, Pärnumaal. Helirežissöör on Algis Pauljukaitis, toimetaja Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.