Rootsi teadlaste hiljutine (populaar)teaduslik uuring vaatles lähemalt laulmise mõju inimesele. Inimkatsetel põhineva katseperioodi tulemisel kinnitavad teadlased, et laulmine mõjub südame tervisele sama hästi kui jooga harrastamine.
Laulmine reguleerib tegevust uitnärvis, rahulik hingamine mõjutab südame tööd ja positiivne pingutus loominguliste teekondade ühiskogemisel avab tee õnnehormoonidele.
Eestis on juubelilaulupeo eel koorimuusikaga tegelemine erilise tähelepanu all, kohe algavad teised ettelaulmisperioodid ja üle vabariigi on kooride töö kõikjal täistuuridel.
Laulmine iseenesest on suur stressimaandaja, leevendab astmaatikute vaegusi, parandab üldist mõttemeelt ja elukvaliteeti ning kaotavat suisa norskamist.
Pole küll tõestatud, et laulmisega saaks ravida eluohtlikke haigusi, kuid näiteks muusikateraapiline tegevus on aktsepteeritav ravivorm isegi haiglates ja hooldekodudes.
Mis on see vägi, mis eestlasi koorilauluga nii süvitsi tegelema paneb ja kui tähtis on kaasvastutuse jagamine teiste lauljatega?
Kuidas koorimuusika tervislikkusest kõige suuremat kasu saada ja millist rolli mängib koori töökliima loomisel dirigent?
Kuidas lahendada konflikte lauljate ja dirigendi vahel?
Mida süüa enne kooriproovi ja kuidas säilitada energiat konkursisituatsioonis?
Kui suur osakaal on kogu koorimuusikaharrastuse juures repertuaaril, mida ühiselt omandatakse?
Laulupeotunne kui õnnehormooniküttide jackpot.
Stuudios arutlevad Ida-Viru Keskhaigla ülemarst Toomas Kariis, Eesti Muusikaterapeutide Ühingu esimees Kaia Laurik, kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut Hannes Kuhlbach ning Keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemteadur Tiit Lukk.
Saatejuht on Marge-Ly Rookäär.
Luukamber on eetris laupäeval, 30. märtsil kell 9.
Kordub pühapäeval kell 12.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.