Kell 13:
- Eesti Rahvusraamatukogu näitus "Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis" vaatleb üldlaulupidude traditsiooni läbi trükikultuuri.
Laulikute, plakatite ja reklaami kõrval saab näha ka kutseid ja tänukirju, kavu, postkaarte jm, mis peegeldab ühtaegu nii Eesti üldlaulupidude lugu kui ka rikkalike rahvuskogude ajaloolist sügavust.
"Võib julgelt öelda, et mitte ühelgi varasemal näitusel pole üldlaulupeo teemalisi trükiseid eksponeeritud nii suures mahus kui praegu," kinnitab stuudios näituse sisuline juht Katre Riisalu. - Sellekevadine muusika suursündmus oli vaieldamatult nüüdismuusikafestival World Music Days, mille eesmärk on tutvustada uut muusikat.
Eestis oli festival esmakordselt ning koostööd tehti festivaliga Eesti Muusika Päevad.
Festivali repertuaaripakkumiste kaudu jõudis Eesti Rahvusmeeskoor uue tutvuseni armeenia juurtega soome helilooja Vladimir Agopoviga (1953), kelle teos "Palve" meeskoorile a cappella (2017) tuli esiettekandele paar päeva enne festivali, 26. aprillil.
Rahvusmeeskooriga koos soleeris Edgar Tron ja juhatas koori peadirigent Mikk Üleoja.
Kuulame dirigendi tutvustust teosele, helilooja esimesi mõtteid vahetult pärast ettekannet ja kõlab ka teos.
Kell 14:
- Rotterdamis toimus 8. rahvusvaheline muusikamess ClassicalNEXT, kus poolesaja riigi seas oli ka Eesti esindus.
Huvi Eesti vastu oli erakordselt suur, kuna paljud messikülastajad olid väisanud Tallinnas äsja lõppenud ISCM World Music Days festivali.
Messiga üheaegselt toimus Rotterdamis ka kaasaegse muusikateatri esitlus-festival OperaDagen Rotterdam.
Muljeid kohapealt vahendab Madli-Liis Parts.
Saatejuht on Marge-Ly Rookäär.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.