Kell 13:
- "Ma mingis mõttes ehitasin nende piltide vahele silla ja siis mingi loo sinna ümber, kuidas need pildid võisid sündida," räägib kirjanik Andrus Kivirähk oma uut romaani "Sinine sarvedega loom" tutvustades.
Kivirähk nimetab uut romaani muinasjutuks kunstnik Oskar Kallise piltide teemal.
Kirjaniku kommentaar. - Mikkeli muuseumis on uus näitus, mis koos Alfred Rõude isikuarhiivi materjale koondava raamatuga on osa Eesti Kunstimuuseumi 100. aastapäevale pühendatud programmist.
20. sajandi ühe suurima kunstikoguja Alfred Rõude (1896–1968) missiooniks oli koguda Eesti kaasaegse ja ka varasema, sh baltisaksa kunsti paremikku.
Tänu erudeeritusele valis ta oma kollektsiooni teoseid, mis aitavad mõista loomeprotsessi, ühtaegu toetasid tema ostud ja tellimused kunstnikke majanduslikult.
Eriti tähtis oli tema roll graafik Eduard Wiiralti toetamisel ja tema pärandi säilimisel.
Eelmisest Rõude kogu näitusest on möödas rohkem kui paarkümmend aastat, nüüd saame taas osa sellest erilist kollektsioonist.
Stuudios tutvustab näitust kuraator Anu Allikvee.
Kell 14:
- ERM-is esietendus 25. augustil Jaan Toominga lavastus "Jumalad on maal", mis põhineb vepsa eeposel "Virantanaz".
Läänemeresoome rahvastest on vepslased kõige idapoolsemad, eestlased ühed läänepoolseimad.
Üsna arhailisena säilinud vepsa rahvakultuur räägib palju ka meie endi minevikust metsausku rahvana, kelle maailm pole koosnenud üksnes inimestest ja asjadest, vaid olnud asustatud palju mitmekesisemalt – loodushingede, paigavaimude ja pärimusega.
See, mis eestlastel euroopaliku kultuuri ülevõtmisega alles hiljuti kaduma hakkas, on vepslastel tänagi alles.
Vepsa kultuurist ja lavastusest kõneleb Anne Türnpu.
Lavastust mängitakse veel septembris ja oktoobris. - 19. sajandi Austria helilooja, sümfoonilise muusika meistri Anton Bruckneri sünnist möödub täna 195 aastat.
- Pedagoog ja oboemängija Olev Ainomäe tähistab täna 65. sünnipäeva.
Saatejuht on Joonas Vatter.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.