Tambergi "Concerto grosso" oli esimene väga laialdase rahvusvahelise tähelepanu pälvinud eesti helilooja oopus – Moskvas ülemaailmsel noorsoofestivalil kuldmedali võitnud teos jõudes kiiresti festivalile "Praha kevad", järgnesid ettekanded Helsingis, New Yorgis jm. Energilise neoklassitsistliku ansamblikontserdi soolopillideks on flööt, klarnet, altsaksofon, trompet, tromboon ja klaver.
Pärdi teine sümfoonia ühendab dodekafoonia sonoristlike ja kollaažilike elementidega. Ebatavaliste mänguvõtete kõrval on helilooja muusikainstrumentidena kasutanud ka piiksuvaid kummist mänguasju ja tsellofaanpaberit, teose lõpuossa aga toonud kontrastina sisse Tšaikovski õhkõrna "Magusa unelma", vastandades sellega lapselikult süütu ja hapra hingemaailma välise maailma julmusele.
Reinecke flöödikontserdi solist on Sharon Bezaly, keda on hellitavalt nimetatud ka flöödi-Paganiniks. Pühendusteostena on 11 riigi heliloojad kirjutanud talle kokku 20 flöödikontserti. Bezaly sõnul on flöödimängijatele kirjutatud väga vähe romantilisi kontserte ning just seetõttu on ta alati väga õnnelik, kui saab Reinecke teost esitada. "Kuigi see on kirjutatud aastal 1908, on tegemist väga romantilises stiilis kontserdiga. Eriti meeldib mulle selle bahmsiliku teemaga teine osa ja kolmanda osa virtuoossed passaažid."
Kava:
*Franz Schubert - Sümfoonia nr 3 D-duur (1815)
*Carl Reinecke - Flöödikontsert D-duur op. 283 (1908)
*Arvo Pärt - Sümfoonia nr 2 (1966)
*Eino Tamberg "Concerto grosso" op. 5 (1956)
Estonia kontserdisaalist vahendavad kontserdiülekannet helirežissöör Kaspar Karner ja toimetaja Lisete Velt.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.